Správy o platoch v zdravotníctve

Zaraďte sa medzi ľudí, ktorí si našli prácu s Profesiou. Príďte na Profesia days

Profesia organizuje už 6. ročník veľtrhu práce Profesia days. Dvojdňové podujatie sa tento rok uskutoční 25. a 26. februára v Incheba Expo Bratislava.
Situácia na trhu práce sa zlepšuje a vlani stúpol počet zverejnených pracovných ponúk oproti predchádzajúcemu roku o 22%. Každý piaty človek na Slovensku už niekedy cez Profesiu sebe alebo svojim blízkym našiel prácu. Pridajte sa k nim.
Počet vystavovateľov spomedzi firiem či konzultačných spoločností, ktoré budú na Profesia days, už v týchto dňoch dosiahol 140, čo predstavuje počet vystavovateľov na vlaňajšom ročníku. Vstup na veľtrh je pre každého zadarmo. Stačí si nezabudnúť životopis.
Záštitu nad veľtrhom prevzal Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny a tiež hlavné mesto Bratislava a primátor Ivo Nesrovnal.

Platy u nás sú nižšie ako v Česku, vyššie ako v Maďarsku

Priemerný plat na Slovensku bol podľa platového prieskumu Platy.sk o 11 % nižší ako priemerný plat v Českej republike. Oproti Maďarsku zarábame v priemere o 12% viac. Na Slovensku sú ľudia platení najlepšie spomedzi troch štátov len ak pracujú vo farmácii, v centrách zdieľaných služieb alebo vo výrobe a rozvode elektriny.

Absolventi stredných škôl najviac zarobili v IT a financiách

Vo farmácií sú najväcšie rozdiely v platoch medzi vysokoškolskými a stredoškolskými absolventmi. Vysokoškolskí absolventi zarobili vo farmácii 1 025 eur, co je o 55% viac ako absolventi so strednou školou, ktorých priemerný plat bol na úrovni 660 eur. Približne o 30% viac zarobili vysokoškoláci v oblasti telekomunikácií, úctovníctva a audítorstva. Najmenšie platové rozdiely medzi absolventmi vysokých a stredných škôl boli v IT, školstve a reklame a PR.

Najlepšie platení sú absolventi vo farmácii

Absolventom vysokých škôl, ktorí vstupujú na pracovný trh, sa z pohľadu ich platov najviac oplatí zamestnať sa vo farmácii. Podľa platového prieskumu Platy.sk absolvent II. stupňa vysokej školy bez praxe alebo s praxou nižšou ako jeden rok, v roku 2010 v priemere zarobil 1 066 eur mesačne.

Nemecké a Rakúske firmy posilnili nábor

Z jednotlivých oblastí najväčšiu šancu zamestnať sa v Rakúsku a rovnako aj v Nemecku majú ľudia z informačných technológií. Tieto ponuky tvoria pri obidvoch kategóriách viac ako polovicu pracovných ponúk. Nasledujú oblasti cestovný ruch a zdravotníctvo a sociálna starostlivosť.
Spolupráca
Rýchle hľadanie práce
Kontakt
Bullet Kontaktný formulár
Bullet info AT tvojlekar BODKA sk
Najnovšie ponuky práce
Portál Tvoj Lekár