Opatrovateľka / Opatrovateľ

    Nezisková organizácia Diaconia Svätý Jur - IČO: 45741239
  • Pracovná pozícia:
    Opatrovateľ, osobný asistent
  • Miesto výkonu práce:
    Blagoevova 10-12, Petržalka, Slovensko, Bratislava
    Bratislava
    Zdravotníctvo a sociálna starostlivosť
  • Ponuka zadaná dňa:
    25. mája 2018

Miesto práce
Blagoevova 10-12, Petržalka, Slovensko
Bratislava

Ponúkaný plat (brutto)
600 EUR

Termín nástupu
01.09.2018

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste
- individuálna a skupinová práca s deťmi s viacnásobným postihnutím ( kolektív max.15 detí)
- zabezpečovanie základných potrieb detí: stravovanie, pitný režim, osobná hygiena, obliekanie
- komunikácia s deťmi, uspokojovanie potreby sociálneho kontaktu, asistovanie pri terapeutických aktivitách
- starostlivosť o priestor a terapeutické pomôcky
- pomoc pri pohybových aktivitách, aktívne polohovanie klientov
- spolupráca so špec.pedagoičkami, liečebným pedagógom, fyzioterapeutom
- poskytovanie opatrovateľskej činnosti v línii s individuálnym rozvojovým plánom a poznatkami / pokynmi terapeutov
- spolupráca na vytváraní individuálnych plánov detí
- vedenie písomnej evidencie o dochádzke a prejavoch detí
- sprevádzanie detí na spoločenské podujatia na prechádzky

Práca v rovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase (8h denne).
www.centrumbaobab.sk

Iné výhody
- účasť na seminároch a školeniach
- stravovanie priamo v zariadení hradené zamestnávateľom v plnom rozsahu
- pri vážnom záujme možnosť prefinancovať náklady na opatrovateľský kurz
- malý kolektív, príjemné pracovné prostredie

N.o. Diaconia Svätý Jur poskytuje sociálne služby v 2 prevádzkach. Od roku 2013 poskytuje v Dome seniorov Agapé s kapacitou do 35 lôžok sociálne služby klientom so stupňom odkázanosti II.-VI. Od roku 2016 poskytuje v Dennom centre Baobab s kapacitou do 15 miest sociálne služby deťom s viacnásobným postihnutím so stupňom odkázanosti V. a VI. vo veku 2-10 rokov. Klienti sú zapájaní do rôznych druhov odborných terapií s dôrazom na pastorálnu a duchovnú starostlivosť.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie
- stredoškolské bez maturity
- stredoškolské s maturitou

Pozícia je vhodná pre absolventa
Áno

- komunikačné zručnosti
- trpezlivosť a empatia
- chuť učiť sa
- bezúhonnosť
- sociálne cítenie
- skúsenosť s prácou s deťmi

Sociálna starostlivosť

Adresa spoločnostiNezisková organizácia Diaconia Svätý Jur