Opatrovateľ v zariadení sociálnych služieb pre ľudí bez domova

    Depaul Slovensko, n.o. - IČO: 37924443
  • Pracovná pozícia:
    Opatrovateľ, osobný asistent
  • Miesto výkonu práce:
    Bratislavský kraj, Bratislava
    Zdravotníctvo a sociálna starostlivosť
  • Ponuka zadaná dňa:
    16. júna 2017

Miesto práce
Bratislavský kraj
Bratislava

Ponúkaný plat (brutto)
525 EUR + variabilná zložka do výšky 85 EUR

Termín nástupu
dohodou

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste
Vykonávanie rutinných prác pri vytváraní, prehlbovaní a upevňovaní základných hygienických návykov pri starostlivosti o klienta
Zabezpečovanie základných životných potrieb klienta a prác súvisiacich so stravovaním a bývaním klienta, zabezpečovanie hygienických podmienok
Podieľanie sa na udržiavaní životných aktivít klienta
Sprevádzanie klientov na odborné lekárske vyšetrenia, pri vybavovaní úradných záležitostí, na kultúrne, spoločenské, športové a iné podujatia
Spolupráca pri sprostredkovaní a zabezpečovaní odbornej pomoci pre klienta
Vedenie príslušnej dokumentácie
Rozvíjanie individuálnych manuálnych zručností klienta
Zabezpečovanie komplexnej starostlivosti o bezprostredné okolie klienta
Riešenie jednoduchých zdravotných problémov
Vykonávanie pohybovej aktivizácie klienta
Roznášanie a servírovanie stravy klientovi
Pomoc klientom pri stravovaní, podávaní predpísaných liekov, zabezpečovaní primeraných spoločenských kontaktov
Pomoc pri presune klientov na invalidný vozík alebo lôžko
Prechádzky s klientmi v areáli zariadenia sociálnych služieb a mimo neho
Zabezpečovanie starostlivosti o hygienu ubytovacích a kancelárskych priestorov zariadenia sociálnych služieb (vrátane upratovacích prác)
Práca na denné a nočné zmeny

Iné výhody
Práca v mladom, dynamickom a priateľskom kolektíve
Práca v organizácii s väzbami na zahraničné organizácie venujúce sa práci so znevýhodnenými a sociálne vylúčenými skupinami
Zaškolenie
Možnosť účasti na rôznych školeniach a kurzoch zodpovedajúcich vykonávanej práci
Teambuildingové aktivity

Depaul Slovensko pomáha ľuďom v núdzi - ľuďom bez prístrešia, znevýhodneným a sociálne vylúčeným. Jeho cieľovou skupinou sú ľudia dlhodobo žijúci ako bezdomovci, trpiaci závislosťami, zanedbaní po fyzickej aj psychickej stránke.

Depaul Slovensko prevádzkuje nízkoprahové zariadenia pre ľudí bez domova. Organizácia vznikla v roku 2006 ako reakcia na krízovú situáciu, kedy na následky zimy zomrelo v Bratislave 19 bezdomovcov. Každý deň zabezpečuje nocľah a stravu pre 200-250 klientov. Od založenia to už je viac ako 400.000 nocľahov.

Materskou spoločnosťou je Depaul International, ktorá má pobočky aj v iných krajinách - vo Veľkej Británii, Írsku, Francúzsku, na Ukrajine a v USA.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie
- stredoškolské s maturitou
- nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
- študent vysokej školy

schopnosť sociálneho kontaktu, komunikatívnosť, empatia, kultivované a pohotové vystupovanie, písomný a slovný prejav, istota a rozhodnosť, schopnosť pracovať v tíme, samostatnosť, schopnosť prijať zodpovednosť, praktické myslenie, odolnosť voči mentálnej záťaži, sebakontrola, flexibilita
Bezúhonnosť
Vodičský preukaz skupiny B - výhodou
Technické spôsobilosti - výhodou

Mimovládne organizácie, občianske združenia

Kontaktovať budeme iba záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Adresa spoločnostiDepaul Slovensko, n.o.