Sociálny pracovník/čka

Miesto práce
Zadunajská 6/A
Bratislavský kraj
Bratislava

Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Termín nástupu
dohodou

plný úväzok

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste
"Na jednej hviezde, na planéte, na tej mojej, na Zemi, bolo potrebné utešiť Malého princa! Vzal som ho do náručia. Kolísal som ho." (Antoine de Saint-Exupéry)

Plamienok n.o. je nezisková organizácia, ktorá zabezpečuje komplexnú paliatívnu starostlivosť o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny v domácom prostredí. Poskytuje psychologickú pomoc deťom po strate blízkeho a rodinám po strate dieťaťa. Vzdeláva odbornú a širokú verejnosť v oblasti paliatívnej starostlivosti a smútenia.

Sociálny pracovník poskytuje špecializované sociálne poradenstvo a sprevádza nevyliečiteľne choré a smútiace deti, ich rodičov a súrodencov počas domácich návštev. Spolupodieľa sa na organizácii víkendového stretnutia pre smútiace deti a rodiny a letného terapeutického tábora.

Hľadáme mladého energického človeka, ktorý má chuť tvorivo pomáhať a prispieť k zlepšeniu kvality života nevyliečiteľne chorých a smútiacich detí. V našom tíme by sme radi privítali zodpovedného a dynamického človeka, ktorý má chuť učiť sa nové veci.

Sociálny pracovník
-poskytuje sociálne poradenstvo pri zabezpečovaní zdravotníckych pomôcok, školskej dochádzky, zamestnania rodičov, pri riešení finančných problémov
-pripravuje hry a tvorivé aktivity pre súrodencov a ďalších členov rodiny
-sprevádza deti a rodičov počas domácich návštev
-vyhotovuje administratívny záznam z každej návštevy a spolupracuje s ďalšími odborníkmi klinického tímu
-spolupracuje so štátnymi aj neštátnymi inštitúciami
-organizuje víkendové stretnutia rodín po strate (link: https://www.youtube.com/watch?v=72NReX3NS1M)

Iné výhody
-možnosť profesného a osobnostného rastu
-možnosť podieľať sa na rozvoji detskej domácej hospicovej starostlivosti na Slovensku
-dynamická, tvorivá a aktívna práca
-príjemné pracovné podmienky
-priateľský podporujúci kolektív
-zamestnávateľ zabezpečuje kontinuálne vzdelávanie
-plat reflektuje náročnosť práce

PLAMIENOK n.o. zamestnáva zdravotné sestry, lekárov, sociálnych pracovníkov a psychológov, ktorí sa starajú o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny v ich domácom prostredí. V Poradenskom centre sprevádza rodiny po strate a ponúka odborné poradenstvo a pomoc.

Požiadavky na zamestnanca

Požadované vzdelanie
- vysokoškolské III. stupňa
- vysokoškolské II. stupňa

Pozícia je vhodná pre absolventa
Áno

-dobré komunikačné zručnosti a analytické myslenie
-túžba vzdelávať sa a osobnostne rásť
-schopnosť tímovej spolupráce
-aktívny vodič

Mimovládne organizácie, občianske združenia

Informácie o výberovom konaní
Ak Vás naša ponuka zaujala, pošlite nám prosím:
-štruktúrovaný životopis v anglickom a slovenskom jazyku
-motivačný list v slovenskom a anglickom jazyku, v ktorom stručne popíšte vaše skúsenosti a predovšetkým motiváciu pre prácu v našej oblasti pôsobenia
-súhlas so spracovaním osobných údajov na nižšie uvedenú e-mailovú adresu info@plamienok.sk

Adresa spoločnostiDetský hospic Plamienok